środa, 18 września 2019

Działamy Razem

    

 Z przyjemnością informujemy, że stowarzyszenie Ludowy Zespół Sportowy „Zjednoczeni Brody” rozpoczął w naszej gminie realizację programu „Działamy Razem”. Jest on współfinansowany przez Województwo Lubuskie - Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi („Program współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2019 roku”). Projekt trwa od sierpnia do października 2019 r.
     Jego główne cele to rozwijanie aktywności i podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej, zaszczepienie w mieszkańcach chęci współpracy, wzmacnianie zaangażowania w sprawy gminy Brody. Chcemy zmienić nastawienie części naszej społeczności z biernego odbioru na czynne działanie, w kierunku realizowania własnych potrzeb społecznych. Cel ten zamierzamy osiągać głównie poprzez dzieci i młodzież, dlatego większość działań kierowanych jest do tej grupy. Rezultatem projektu będzie ogólnodostępne boisko trawiaste (w ramach projektu uzupełnione o bramki, ogrodzenie i ławki).
   Promocję naszych działań rozpoczęliśmy na obozie sportowo-edukacyjnym, w Ośrodku Kolonijnym Sportowo-Wychowawczym w Długiem (powiat strzelecko-drezdenecki), gdzie dzieci z gminy Brody odpoczywały, bawiły się i sportowo rywalizowały z innymi dziećmi z województwa lubuskiego.
     27.08.2019 r. w Bibliotece Publicznej w Bieczu w ramach zadań projektowych odbyły się pierwsze zajęcia z dziećmi. Chłopcy i dziewczęta przez zabawę poznały korzyści wynikające ze zdrowego odżywiania. Dzieci z wielkim zapałem wykonywały kolorowe kanapki. Ich prace zostały od razu zjedzone z wielkim apetytem. Było pysznie.   
     O  pozostałych  działaniach  będziemy   informować  przy  okazji   publicznych wydarzeń w naszej gminie, przez lokalne media, strony internetowe Urzędu Gminy, szkoły oraz media społecznościowe.
     Zapraszamy do udziału. Działajmy razem dla dobra gminy Brody.

                                                                                                               Edyta Kuliszko

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza