sobota, 23 grudnia 2017
czwartek, 14 grudnia 2017
Brody górą!!!
Dodatkową nagrodę w postaci vouchera na wejściówki dla całej klasy do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze otrzymała Oliwa Brenk.
Serdecznie gratulujemy!!!
wtorek, 12 grudnia 2017
XIV Międzygimnazjalna Sesja Językowa
XIV Międzygimnazjalna Sesja Językowa
„Frazeologizmy bogactwem języka”
„Frazeologizmy bogactwem języka”
12 grudnia br. w naszym gimnazjum już po raz czternasty odbyła się Międzygimnazjalna Sesja Językowa.
W tym roku pod hasłem „Frazeologizmy bogactwem języka”. Młodzi prelegenci z gimnazjów w Jasieniu, Lubsku (niepubliczne i publiczne), Trzebielu i Brodach wygłosili bardzo interesujące referaty na temat zjawisk frazeologicznych w języku polskim i innych językach europejskich. W wystąpieniach wykorzystano różne techniki (również multimedia) i metody.
Za rok mały jubileusz…
Uczestniczące w sesji szkoły reprezentowali:
- Zespół Szkolno-Przedszkolny im. H. Sienkiewicza (klasy gimnazjalne): Oliwia Jankowska, Oliwia Krzywiecka (opiekun - Pani Małgorzata Sabik),
- Niepubliczne Gimnazjum dla Młodziezy w Lubsku: Hubert Jankowski, Laura Lubowiecka, Dagmara Mekwińska, Aleksandra Opalińska, Gabriela Rewaj, Marcel Siemion, Oliwia Sienkiewicz, Adrian Woźniak, Karolina Żyburt (opiekun - Pani Ewa Zienkiewicz - Franczak),
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku (klasy gimnazjalne): Wiktoria Kamińska, Jakub Gawron, Wiktoria Zygowska (opiekun - Pani Jolanta Niewiadomska),
- Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Trzebielu (klasy gimnazjalne): Patrycja Abramowicz, Martyna Popiel (opiekun - Pani Sylwia Dukowska),
- Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Brodach: Emilia Adamska, Julia Kowalczuk, Wiktoria Kowalczuk, Mateusz Kulczyk, Oliwia Stępień (opiekunki - Pani Małgorzata Jankowiak - Mrozińska, Pani Stanisława Lewandowska).
(red.)
poniedziałek, 11 grudnia 2017
Panie Edwardzie serdecznie dziękujemy!!!
W środę 6. grudnia, już po raz kolejny w roli św. Mikołaja, odwiedził nas radny powiatu żarskiego pan Edward Bojko. Tym razem pan Edward dla starszych uczniów ufundował zestaw odczynników chemicznych. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
niedziela, 10 grudnia 2017
Brawo OLIWIA!!!
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 5b Oliwii Kwiatkowskiej zajęcia II miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznym na temat "Zdrowe żywienie = mądre myślenie". 20 grudnia przyjadą do naszej szkoły przedstawiciele z Krajowego Ośrodka Rozwoju Rolnictwa z Gorzowa Wielkopolskiego, by osobiście wręczyć Oliwii nagrodę.
Jeszcze raz serdeczne gratulacje!!! :)
środa, 29 listopada 2017
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - Andrzejki 2017
Uczniowie naszej szkoły bawili się 30 listopada na dyskotece andrzejkowej. Dobrej zabawie towarzyszyły dobre serca dzieci i ich rodziców. Jak co roku połączyliśmy szkolne pląsy z celem charytatywnym. Zebraliśmy prawie 170 kilogramów trwałej żywności, która przez Parafialny Zespół Caritas zostanie przekazana osobom potrzebującym wsparcia przed świętami. Działała również kawiarenka serwująca przepyszne domowe ciasta, pierniczki i ciasteczka z wróżbami. Dochód z ich sprzedaży zostanie podzielony między organizatorów dyskoteki, czyli Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej imprezy, a szczególnie rodzicom za upieczenie ciast oraz wsparcie zbiórki żywności..
galeria - zabawa szkolna
W środę, 29 listopada Andrzejki w naszej szkole rozpoczęła klasa 3a.
galeria - zabawa szkolna
W środę, 29 listopada Andrzejki w naszej szkole rozpoczęła klasa 3a.
wtorek, 21 listopada 2017
"Ferie z ekonomią"
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "Ferie z ekonomią". Grupa gimnazjalistów wraz ze studentem wolontariuszem ekonomii i nauczycielem WOS-u będą zgłębiać na feriach zimowych tajniki ekonomi i przedsiębiorczości!!!
BRAWO WIKTORIA!!!
Wiktoria Kowalczuk - uczennica kl. II A zakwalifikowała się do etapu rejonowego Przedmiotowego konkursu z geografii dla uczniów gimnazjum. Gratulujemy oraz życzymy wytrwałości w dalszych przygotowaniach.
D. Szafrańska
piątek, 10 listopada 2017
99. Rocznica Odzyskania Niepodległości
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się akademią poświęconą wielkiemu polskiemu patriocie Tadeuszowi Kościuszce. Następnie brać szkolna brała udział w patriotycznej grze terenowej (biegu patrolowym) zorganizowanym przez naszych harcerzy. Było pięknie i wartościowo!!!
środa, 8 listopada 2017
Dzień Zdrowego Śniadania
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania
🍅🥕🥑🥒🍎🍏🍐🍊🍋🍌
Zdrowe śniadanie w klasie 1a
🌽
Spotkanie autorskie z pisarką Panią Renatą Piątkowską
8 listopada klasy 1a i 1b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Panią Renatą Piątkowską autorką książek dla dzieci i młodzieży. W czasie spotkania wysłuchaliśmy fragmenty książek o przygodach zwierząt. Na koniec mogły kupić książki i otrzymać imienne dedykacje.
wtorek, 7 listopada 2017
V Wojewódzki Festiwal Piosenki Patriotycznej
7 listopada w Lubsku odbył się V Wojewódzki Festiwal Piosenki Patriotycznej organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Lubsku. Naszą szkołę reprezentowała Julia Kowalczuk. Zdobyła NAGRODĘ DYREKTORA LUBSKIEGO DOMU KULTURY!!! BYŁO PIĘKNIE!!!
wtorek, 31 października 2017
Porządkowanie grobów
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z harcerzami z Wilczego Bractwa przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkowali opuszczone, zaniedbane groby na brodzkim cmentarzu. Prace zakończyli zapaleniem zniczy i wspólną modlitwą za zmarłych.
poniedziałek, 30 października 2017
Hurra w SP Brody mamy „TABLET-kę na niewiedzę”.
Tablety zakupione do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Brodach w ramach projektu „TABLET-ka na niewiedzę” są wielką niespodzianką dla uczniów, ponieważ teraz mają oni na lekcjach bezpośredni dostęp do urządzeń z internetem. Jest to niewątpliwie uatrakcyjnienie zajęć, ale też podniesienie ich efektywności. Uczniowie wszystkich klas są informowani o tym, że sprzęt został zakupiony dzięki Fundacji PGE.
Na języku polskim w klasach gimnazjalnych uczniowie korzystają ze słowników w wersji elektronicznej, na bieżąco wyszukują niezbędnych informacji do omawianych zagadnień. Teraz na każdej ławce jest słownik albo tradycyjny, albo (dzięki tabletom) elektroniczny, wcześniej było ich po kilka (drukowanych) na całą klasę.
Ponadto uczniowie mogą sobie przesyłać jeszcze na lekcji wypracowane indywidualnie lub w grupach materiały - oszczędzają w ten sposób czas, bo wcześniej mogli robić to dopiero w domu.
Tablety są doskonałym uzupełnieniem tablicy interaktywnej, stwarzają więcej możliwości w procesie dydaktycznym, ponieważ ułatwiają pracę w grupach i wykonywanie kilku zadań jednocześnie. Dla nauczyciela jest to jeszcze jedna możliwość, aby w praktyce korzystać z konkretnych portali edukacyjnych na lekcjach. Teraz uczący ma pewność, że uczniowie korzystają z takich zasobów edukacyjnych jak Interklasa, Scholaris czy e-podręczniki nie tylko deklaratywnie, lecz w praktyce, bo wykonują pod okiem nauczyciela zadania z wykorzystaniem zasobów internetowych. W podobny sposób uczniowie korzystają z tabletów na innych zajęciach, m.in. wiedzy o społeczeństwie, zajęciach artystycznych, informatyce. Uczniowie przygotowują prezentacje w ramach wystąpień publicznych, do których wykorzystują tablety jako elektroniczne notatniki. Przesyłają sobie pocztą elektroniczną przygotowane prezentacje i materiały, które pobierają ze swojego konta przy pomocy tabletu. Uczymy się razem, tzn. uczniowie i nauczyciele, bo sami uczniowie podpowiadają nam aplikacje, z których warto skorzystać.
Tablety pomagają w poznawaniu nowych systemów operacyjnych. Obok najczęściej stosowanego w naszej szkole Windowsa i Mac OSX możemy korzystać z Androida. W najbliższym czasie wykorzystamy również tablety do nauki programowania. Spróbujemy również sił w tworzeniu aplikacji dla systemu Android, wykorzystując AppInventora.
Godny podkreślenia jest jeszcze jeden fakt: wśród uczniów korzystających z tabletów są także i tacy, których nie stać na zakup takich urządzeń i opłacenie dostępu do internetu, więc jest to dla nich jedyna możliwość samodzielnego skorzystania z dostępu do internetu. Dzięki tabletom tacy uczniowie unikną cyfrowego wykluczenia.
czwartek, 26 października 2017
Wielki sukces Naszych Chłopców !!!
W dniu 26.10.2017 r. w Lubsku został rozegrany powiatowy finał turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii wiekowej U10 i U12 chłopców. Nasza Szkoła wystawiła dwie drużyny w kategorii U10 i jedną U12. Drużyna w składzie: Kuliszko Szymon, Woźniak Bartek, Kowalewski Bartosz, Popiel Igor, Koroluk Jakub, Cwudziński Kordian, Ochryniuk Fabian, Ochryniuk Kacper po zaciętym, finałowym meczu w rzutach karnych pokonali zawodników z UKS Victoria Jasień. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn w każdej z kategorii z powiatu żarskiego reprezentowanych przez Szkoły i UKS-y z Żar, Lubska, Jasienia, Trzebiela, Lipinek Łużyckich, Nowych Czapli, Żarek Wielkich, Wiciny.
Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na udział naszych uczniów w Finałach Wojewódzkich.
Jarosław Hajdul
sobota, 14 października 2017
piątek, 13 października 2017
piątek, 29 września 2017
Zajęcia integracyjno-profilaktyczne klas czwartych
29 września 2017 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach integracyjno-profilaktycznych, nad którymi patronat objęła Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rozpoczęły się one warsztatami na temat zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, zbilansowanej diety, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, bezpieczeństwa w szkole i poza nią a także w rzeczywistości wirtualnej oraz gry fair play nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym. Wszyscy aktywnie włączali się do pracy w grupach. Co było ważne nie tylko ze względu na chęć podzielenia się swoją wiedzą, lecz również przez wzgląd na doskonalenie umiejętności pracy w zespole i efektywne współdziałanie. Nie jest bowiem sztuką znać się z imienia, lecz przede wszystkim szanować się i respektować wzajemne potrzeby – zabawy, bezpieczeństwa, akceptacji i tolerancji. Aby praca przebiegała sprawnie, uczniów wspierali nauczyciele – panie: Agnieszka Stróż, Małgorzata Jankowiak-Mrozińska, Alicja Kuczyńska-Kozar oraz pan Janusz Stefańczak. Po zakończeniu warsztatów czwartoklasiści aktywnie spędzali czas na boisku ORLIK. Odbyły się mecze piłki nożnej oraz gra w dwa ognie. Po wysiłku i intelektualnym, i fizycznym mogli zregenerować siły spożywając samodzielnie upieczoną na ognisku kiełbaskę. Nie zabrakło również aromatycznych, soczystych jabłek i pełnych witamin bananów😊
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
29 września 2017 r.
w Publicznej Szkole Podstawowej w Brodach odbył się
VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
(VII WMTday).
W ramach tej akcji można było pochwalić się znajomością tabliczki mnożenia i uzyskać tytuł MT EXPERT. Wystarczyło tylko zdać egzamin.
Przystąpiło do niego 39 uczniów zespołu szkół, a tytuł zdobyło 22.
GRATULACJE !!!
Na pochwałę zasłużyli również wszyscy egzaminatorzy ze szkoły podstawowej oraz asystenci z gimnazjum, którzy czuwali nad sprawnością i prawidłowością przebiegu egzaminów.
Koordynator akcji Agnieszka Sykała
wtorek, 26 września 2017
czwartek, 14 września 2017
Polsko - Niemiecka Wymiana Młodzieży Żary/Brody - Usingen 13 - 21.09.2017
Ängste, Spaß, Zusammenarbeit, Freundschaft -kolejna edycja Polsko -niemieckiej wymiany młodzieży Brody-Usingen za nami. W dniach 13-20 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja wymiany uczniowskiej ze szkołą niemiecką z Usingen. więcej
Dzień Sportu na Orliku
W ramach programu "Dzień Sportu na Orliku" trener Jarosław Hajdul przeprowadził atrakcyjne zajęcia sportowe dla uczniów naszej szkoły. Odbyły się gry i zabawy w drużynach, mecze piłki nożnej i koszykowej.
Organizatorami wydarzenia "Dzień Sportu na Orliku" w skali kraju są animatorzy realizujący program Ministerstwa Sportu i Turystyki "Lokalny Animator Sportu 2017", którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.
Celem ogólnym wydarzenia było zapewnienie wszystkim uczestnikom zajęć na orliku ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, możliwości uczestnictwa w wartościowych i atrakcyjnych formach aktywności ruchowej. Cel szczegółowy to promocja zdrowego trybu życia poprzez podejmowanie aktywności fizycznej, edukacja w zakresie nowych i atrakcyjnych ćwiczeń fizycznych oraz lokalnych organizacji sportowych oraz infrastruktury orlik.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez organizatora oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.
wtorek, 5 września 2017
poniedziałek, 4 września 2017
piątek, 23 czerwca 2017
czwartek, 22 czerwca 2017
środa, 21 czerwca 2017
Konkurs ortograficzny klas I-III
Mistrzami ortografii w roku szkolnym 2016/2017 zostali:
- w klasach drugich:
I miejsce - Nikodem Szczepański - 2a
II miejsce - Nikola Małecka - 2a
Jakub Koroluk - 2b
Julia Wiśniewska - 2b
III miejsce Amelia Biel - 2a
Kornelia Żukowska - 2b
- w klasach trzecich:
I miejsce - Natalia Kubiak - 3b
Wiktoria Babiarz - 3b
II miejsce - Julia Kierowska - 3c
III miejsce Martyna Klepadło - 3c
Amelia Makarewicz - 3a
Natalia Szczygłowska - 3a
niedziela, 11 czerwca 2017
piątek, 9 czerwca 2017
Brawo Ola!!!
W dniu 09.06.2017 r. w siedzibie Oddziału KRUS w Zielonej Górze odbyła się uroczystość podsumowująca wojewódzki etap VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa". W wydarzeniu uczestniczyły wyróżniona w konkursie uczennica naszej szkoły Aleksandra Iwaniuch oraz pani dyrektor Barbara Czahajda. Gratulujemy Oli i Pani Elżbiecie Witczak, pod kierunkiem której powstała wyróżniona praca.
Subskrybuj:
Posty (Atom)